Випилювання лобзиком.

 
 

Випилювання лобзиком.

Орнаментна композиція. Випилювання лобзиком.



Тема: Орнаментна композиція. Випилювання лобзиком.

Дата та час проведення:

Мета заняття. Формування вмінь виконувати пиляння фанери лобзиком; закріплення знань про пиляння деревини. Розвивати точність, окомір. Виховувати акуратність, виконавчу дисципліну, творче ставлення до праці.

Об’єкт навчальної праці: орнаментна композиція.

Обладнання: фанера (4-5 мм), лінійка, олівець, лобзик.

Тип заняття: формування практичних вмінь та навичок.

План заняття.
І. Організаційна частина.
ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів.
ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності.
ІV. Повідомлення теми, мети, завдань заняття.
V. Практична робота.
VI. Підсумок уроку.

Хід заняття.
І. Організаційна частина.
- перевірка присутніх;
- призначення чергових.

ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу (методом бесіди з’ясовують питання):
1.Поясніть будову і призначення столярної ножівки.
2.Наведіть приклади столярних інструментів?
3..Яку форму зуба мають всі різальні інструменти?
4.Чим різняться ножівки для поперечного і поздовжнього пиляння?
5.Перелічіть правила безпечної роботи під час пиляння.

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності.
На цьому уроці ми продовжимо з вами оволодівати уміннями працювати з ручним інструментом для обробки фанери – лобзиком. Завдяки цьому ви зможете виготовляти не лише кухонну дошку але й багато інших цікавих іграшок з фанери.

ІV. Повідомлення теми, мети, завдань заняття:
- намалювати орнаментну композицію;
- вміти виконувати етапи і правила пиляння лобзиком;
- випиляти орнаментну композицію.

V. Практична робота.
Завдання.
1.Випиляти лобзиком.
Вступний інструктаж
До початку роботи методом розповіді або інтерактивною вправою «Броунівський рух» ознайомити учнів з наступним матеріалом:
столярні вироби, особливо з фанери, що мають криволінійні обриси, неможливо випиляти столярною ножівкою, як це є у нашому випадку з кухонною дошкою. У таких випадках користуються лобзиком. Він складається з металевої рамки 3 і станка з ручкою. На станку є два затискачі – верхній 2 і нижній 4, в яких зубчиками до низу кріпиться пилочка 1.
У ході демонстрації звернути увагу учнів на такі моменти:
• лобзик беруть за ручку правою рукою;
• пересувати лобзик потрібно повільно;
• заготовку, яку пиляють, міцно притискують лівою рукою до підставки;
• на згинах контуру фанеру повільно повертають, не припиняючи руху в пропилі;
• коли пилочка займе потрібний напрям, можна пиляти далі по лінії.
Поточний інструктаж
Під час роботи звертати увагу учнів на те, щоб:
• лобзик тримати перпендикулярно до заготовки;
• під час роботи сидіти прямо;
• станок лобзика повинен рухатись на рівні плеча працюючого;
• пиляти рівномірно, не натискаючи сильно на пилочку, щоб вона не зламалась;
• тиск на пилочку може бути таким, як на олівець під час малювання;
• через кожні 3-5 хв робити перерву для того, щоб пилочка охолола.
Заключний інструктаж:
• знову звернути увагу дітей на дотримання правил безпеки (повторюють учні методом «незакінчене речення» - кожен по черзі завершує речення: «Під час роботи необхідно…»);
• перевірка виконаного завдання;
• визначення найкращого виробу.
VІІ. Підсумок заняття.
1 Рефлексія
1. Що робили на уроці? Що вдалося найкраще?
2. Над якими уміннями ще необхідно працювати?
2 Прибирання робочого місця.


Создан 03 фев 2009



  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником